Armáda » Informační servis » Zpravodajství » Legendy legendám. Sparta vzdala poosmé hold

Legendy legendám. Sparta vzdala poosmé hold

4.2.2017 • Již tradiční projekt na podporu složek Integrovaného záchranného systému přilákal tisíce policistů, hasičů, záchranářů a v neposlední řadě vojáků. Pro všechny hokejová Sparta přichystala nejen lístky zdarma, ale též bohatý doprovodný program, ve kterém se představila řada skutečných legend v čele s brigádním generálem Emilem Bočkem, účastníkem letecké bitvy o Anglii.

Sparta věnovala složkám IZS vstupenky zdarma
Sparta věnovala složkám IZS vstupenky zdarma

Ještě před úvodním vhazováním čekala na diváky velkolepá podívaná. Na led vjel záchranářský vůz a následně i legendární Tatra 603, která přivezla brigádního generála Emila Bočka a významné zástupce záchranky, policie a hasičů. Armáda přichystala svoji ukázku pro diváky v zákulisí a tak bylo možné spatřit vozidla, která provází vojáky u nás, i při nasazení v zahraničních misích.

Brigádního generála Emila Bočka, kterému byl věnován jeden ze čtyř medailonků, vyzpovídal člen klubu legend HCS Pavel Richter. Generál zavzpomínal na léta, kdy jako pilot RAF bojoval v bitvě o Británii. „V přijímači v Británii se rozhodovalo, kdo půjde ke stíhačům a kdo k bombardérům. Já jsem byl určen ke stíhačům. Nikdy nemohu zapomenout na létání ve Spitfiru, který dodnes znám do posledního detailu," připomněl generál Boček léta, kdy působil u 312. stíhací perutě RAF. Zde nalétal 26 operačních letů a stal se nejmladším českým stíhačem.

Během přestávky po první třetině finišoval turnaj složek IZS krátkým, několikaminutovým zápasem, ze kterého vyšel vítězně hasičský tým a po právu si odnesl pohár. Úvodního bully, tedy vhození puku, se ujal náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář, který před druhou třetinou převzal z rukou zástupců Sparty šek na 50 000 Kč věnovaný na podporu Vojenského fondu solidarity.

„Akce jako je tato je výbornou prezentací složek záchranného systému, ale samozřejmě i nás, armády. Těší mě podpora Vojenského fondu solidarity, který je určen na podporu vojáků, kteří se ocitli v tíživé situaci, ale i pozůstalých po našich hrdinech, kteří položili život při službě vlasti," uvedl armádní generál Josef Bečvář. Jeho slova podpořil i brigádní generál Emil Boček, který zanedlouho oslaví 94. narozeniny a pro kterého se tak stal zápas příjemným zpestřením a předčasným darem k narozeninám. Sparta si pro tento zápas zvolila dresy odkazující na dřívější záchranářské uniformy. Ty bylo možné po skončení zápasu vydražit a výtěžek rovněž putoval na správnou věc. Divácky atraktivní utkání mezi domácí Spartou a Olomoucí vyhrál tým hostů 2:4.

Průměrné hodnocení (10 hlasů): 4.6, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.


Fotogalerie
  • Brigádní generál Emil Boček Brigádní generál Emil Boček Brigádní generál Emil Boček
  • Hasiči zvítězili nad týmem armády Hasiči zvítězili nad týmem armády Hasiči zvítězili nad týmem…
  • Krátké utkání mezi armádou a hasiči Krátké utkání mezi armádou a hasiči Krátké utkání mezi armádou a…
  • Legendární Tatra-603 přiváží mimo jiné i generála Bočka Legendární Tatra-603 přiváží mimo jiné i generála Bočka Legendární Tatra-603 přiváží…
  • Na diváky čekala atraktivní podívaná Na diváky čekala atraktivní podívaná Na diváky čekala atraktivní…
  • Pražská O2 aréna byla dějištěm utkání Pražská O2 aréna byla dějištěm utkání Pražská O2 aréna byla…
  • NGŠ Josef Bečvář přebírá šek do Vojenského fondu solidarity NGŠ Josef Bečvář přebírá šek do Vojenského fondu solidarity NGŠ Josef Bečvář přebírá…


Sparta vzdá hold už poosmé
Autor: J. Kouba
Nahrává se přehrávač videa ...

Autor: Michal Voska