Laserová střelnice byla pro žáky odměnou za zvládnutí branného závodu Wolfram

Autor: prap. Martin OGOŘALEK

Sychravé počasí prověřilo předposlední zářijový týden fyzickou zdatnost dvou stovek žáků z pětatřiceti škol v Moravskoslezském kraji v rámci braného závodu Wolfram, který se uskutečnil ve vojenském výcvikovém prostoru Libavá – Vodní cvičiště Barnov. Kromě plnění disciplín se školáci seznámili i s historií svého kraje.

Soutěž, která se konala na počest parašutistů vysazovaných na území Protektorátu Čechy a Morava během 2. světové války s důrazem na velitele Josefa Otiska a operaci Wolfram, prověřila žáky 9. tříd a studenty 1. a 2. ročníků také ve vědomostním testu z historie.

Celková trasa závodu, která zahrnovala osm různých disciplín, měřila 2750 metrů. Jízda na raftu, poskytnutí první pomoci, střelba ze vzduchovky, bojová dráha nebo silové dovednosti prověřily závodníky v jejich fyzické zdatnosti.

,,Dalším ročníkem závodu jsme chtěli žákům a studentům předat dovednosti v podobě historie svého kraje, branných disciplín a správného reagování v krizových situacích,“ dodal ředitel Krajského vojenského velitelství Ostrava plukovník Jaroslav Hrabec.

Pro tři nejlepší družstva ve dvou kategoriích byly připravené atraktivní outdoorové ceny. Po závodě na žáky čekalo překvapení v podobě střelby na laserové střelnici, střelba z luku a kuše a prohlídka historické techniky a zbraní.