Instruktoři 14. pluku logistické podpory slanili mezi hokejové fanoušky

Autor: prap. Mgr. Helena Řebíčková

Atraktivní podívanou návštěvníkům extraligového hokejového utkání v Pardubicích připravili v neděli 7. ledna instruktoři vojenského lezení 14. pluku logistické podpory Pardubice. V rámci propagace jednotek aktivních záloh pluku slanili z kovové konstrukce střechy Tipsport arény mezi hokejové fanoušky.

Instruktoři 14. pluku logistické podpory slanili mezi hokejové fanoušky. Velkému zájmu návštěvníků se těšila i prezentace vojenské techniky a zbraní.

Instruktoři vojenského lezení po ukončení první třetiny zápasu mezi HC Dynamo Pardubice a HC Oceláři Třinec doslova „slétli“ na ledovou plochu, kde po zaujetí kruhové obrany nastoupili do projíždějícího vojenského terénního vozu Land Rover Defender a za potlesku diváků opustili Tipsport arénu.

Několikaminutovou dynamickou ukázku oživilo prezentační video z výcviku a běžného života příslušníků 14. pluku logistické podpory a propagační spoty armády, promítané na velké obrazovce nad ledovou plochou hokejového stadionu. „Hlavním cílem dnešní prezentace byla propagace jednotek aktivních záloh 14. pluku logistické podpory a poskytnutí informací veřejnosti o možnostech uplatnění v aktivní záloze ozbrojených sil České republiky,“ řekl zástupce velitele pluku plukovník Karel Zapletal. „Jsem velmi rád, že se ukázka slanění těšila takovému zájmu diváků, stejně jako prezentace vojenské techniky a zbraní. S hokejovým klubem spolupracujeme dlouhodobě a velmi si vážíme podpory vedení HC Dynama, které se nám dostává. Vítáme, že můžeme i tímto zajímavým způsobem prezentovat armádu a problematiku aktivních záloh na veřejnosti. Věřím, že se nám i touto prezentací podaří zvýšit zájem o službu v jednotkách aktivních záloh našeho pluku,“ zhodnotil význam nedělní akce plukovník Zapletal.

Jak již bylo zmíněno, součástí doprovodného programu byly ukázky zbraní nebo prezentace vojenské techniky před budovou Tipsport arény. Největší zájem zejména malých hokejových fanoušků upoutala vystavená vojenská technika, ale také možnost prohlédnout si a vzít do rukou vystavené zbraně. Zájemci se také mohli posadit za volant vojenské Tatry nebo Land Roveru.

V prostorách hlavního vstupu do Tipsport arény mohli dále návštěvníci získat informace o možnostech uplatnění v aktivní záloze, zprostředkované příslušníky roty aktivních záloh 141. zásobovacího praporu ve spolupráci s profesním poradcem Rekrutačního pracoviště Pardubice. Zájemci o zařazení do aktivní zálohy se nejčastěji dotazovali na podmínky vstupu do aktivní zálohy, formy a četnost výcviku či možnosti práce s různými druhy nejmodernější vojenské techniky. Většina z nich se zajímala také o finanční ohodocení služby v aktivní záloze.

14. pluk logistické podpory má od roku 2017 nově vytvořenou zásobovací rotu aktivních záloh u 141. zásobovacího praporu v Pardubicích a četu oprav přepravní techniky u 142. praporu oprav v Klatovech. I přes veškerou snahu o propagaci jednotek aktivních záloh na veřejnosti a nábor nových zájemců, nejsou obě jednotky plně obsazené a potřebují doplnit zejména pozice velitelů čet, velitelů družstev, technika roty, mechaniky, elektromechaniky a řidiče.