Generál Bečvář pogratuloval afghánským pilotům k úspěšnému ukončení výcviku

Autor: mjr. Vlastimila Cyprisová, oddělení komunikace s veřejností, Generální štáb Armády České republiky

Za účasti náčelníka Generálního štábu Armády ČR armádního generála Josefa Bečváře, velitele vzdušných sil AČR generálmajora Jaromíra Šebesty a dalších hostů se v úterý 10. dubna v prostorách státního podniku Lom Praha s. p. na letišti Pardubice uskutečnilo slavnostní vyřazení afghánských pilotů.

*** Generál Bečvář pogratuloval afghánským pilotům k úspěšnému ukončení výcviku **** / foto

Úspěšní absolventi výcviku, který organizovala dceřiná společnost státního podniku Lom Praha Trade a.s. ve spolupráci s americkou firmou Raytheon a za podpory Spojených států amerických, převzali medaile a certifikáty.

„K prosazení míru a stability potřebuje vaše země silné a schopné ozbrojené síly, které zajistí bezpečnost občanů na celém území státu,“ promluvil generál Bečvář k afgánským letcům a dodal, že čeští vojáci pomáhají již řadu let příslušníkům Afghánské národní armády při výcviku a zvyšování schopností. Jedním z jejich úkolů je i mentoring příslušníků vrtulníkového letectva afghánských vzdušných sil.

Výcvik afghánských pilotů v České republice úspěšně pokračuje již třetím rokem a je významným příspěvkem našeho státu v boji proti terorismu, při budování samostatných afghánských vzdušných sil a posilování schopností Afghánské národní armády.