Armáda » Informační servis » Zpravodajství » Generál Bečvář diskutoval se studenty biomedicínského inženýrství v Kladně

Generál Bečvář diskutoval se studenty biomedicínského inženýrství v Kladně

11.10.2017 • Náčelník Generálního štábu Armády České republiky Josef Bečvář strávil část úterního odpoledne na Fakultě biomedicínského inženýrství, která sídlí v Kladně. Jde o jeden ze studijních programů ČVUT, který je zaměřený i na ochranu obyvatelstva, konkrétně na plánování a řízení krizových situací. Generál Bečvář zde se studenty hovořil na téma armády, jejích úkolů, prioritních směrů rozvoje a zahraničních misí.

Přivítání před budovou Fakulty biomedicínského inženýrství
Přivítání před budovou Fakulty biomedicínského inženýrství

„Není příliš časté, aby náčelník Generálního štábu přednášel na civilní vysoké škole, proto mne vaše pozvání velmi těší a je důležité, aby se v dnešní době o armádě a zajištění naší bezpečnosti hovořilo. Ne vše se totiž v uplynulých letech povedlo a škrty skutečně citelně zasáhly do stavu armády. Naštěstí tato doba škrtání je již za námi a nyní znovu budujeme potřebné schopnosti. Nejde to ovšem z roku na rok. Je to dlouhodobý a postupný proces, při kterém je nezbytné doplnit personál, ale také obměnit techniku, z níž mnohou si z doby své základní vojenské služby pamatují ještě vaši rodiče, a také například posílit dislokační strukturu,“ řekl generál Bečvář při setkání se studenty a pedagogy, které se uskutečnilo v aule Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT v Kladně.

Během svého vystoupení pak armádní generál Josef Bečvář postupně přítomným přiblížil stav Armády České republiky, proces naplňování přijatých rozvojových koncepčních dokumentů, úlohu armády v krizovém řízení na území republiky a úkoly, jež naši vojáci plní v zahraničních operacích.

V následné diskuzi se pak studenti zajímali například o součinnost armády při plnění úkolů Policie České republiky v rámci protiteroristických opatření, zajištění bezpečnosti vzdušného prostoru, zařazování osob do aktivní zálohy či o jednotlivé modernizační projekty.

Při závěrečném jednání generál Bečvář se zástupci Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT, které se uskutečnilo po přednášce, diskutoval možnosti prohloubení vzájemné spolupráce i nabídky uplatnění studentů v ozbrojených silách.
  • České vysoké učení technické patří k největším a nejstarším prestižním technickým vysokým školám v Evropě.
  • V současné době má osm fakult, na kterých studuje dohromady více než 21 tisíc studentů.
  • Kromě klasických strojírenských, elektrotechnických, stavebních, dopravních a dalších technických oborů je jeden ze studijních programů zaměřen i na ochranu obyvatelstva, konkrétně na plánování a řízení krizových situací.

Průměrné hodnocení (3 hlasů): 2.33, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.


Fotogalerie
  • Přivítání před budovou Fakulty biomedicínského inženýrství Přivítání před budovou Fakulty biomedicínského inženýrství Přivítání před budovou Fakulty…
  • Pohled do auly během přednášky generála Bečváře Pohled do auly během přednášky generála Bečváře Pohled do auly během přednášky…
  • Armádní generál Josef Bečvář během přednášky Armádní generál Josef Bečvář během přednášky Armádní generál Josef Bečvář…

Autor: plukovník Jan Šulc, oddělení komunikace s veřejností Generální štáb AČR