Armáda » Informační servis » Zpravodajství » Fotbalových 10 000 pro Afghánistán

Fotbalových 10 000 pro Afghánistán

3.5.2012 • Ve středu 2. května 2012 hostilo západočeské město Plzeň fotbalové finále Poháru České pošty mezi Spartou a Olomoucí.

Tento fotbalový svátek pro tisíce fanoušků v celé republice byl svým způsobem významný i pro vojáky Armády České republiky. Fotbalová asociace kromě toho, že věnovala vojákům tři stovky volných vstupenek, si navíc pro všechny přítomné připravila jedno překvapení. Finálový zápas zahájil předseda české fotbalové asociace Miroslav Pelta trochu netradičně. V návaznosti na blížící se oslavy výročí osvobození Plzně předal před zraky téměř osmi tisíc fanoušků na ploše plzeňského stadiónu prvnímu zástupci náčelníka Generálního štábu AČR generálmajorovi Miroslavu Žižkovi šek v hodnotě 10 000 Kč určený na humanitární činnost v Afghánistánu. Tato částka bude použita českými vojáky 10. jednotky provinčního rekonstrukčního týmu (PRT) ve prospěch afghánského obyvatelstva na projekty rychlého dopadu v provincii Lógar. Šek doplnil předseda asociace o dresy obou finálových týmů s originálními podpisy všech hráčů. Zvláštní atmosféru netradičnímu zahájení zápasu dodali i příslušníci Čestné stráže Posádkového velitelství Praha, kteří před výkopem a státní hymnou napochodovali na plochu stadiónu se státní vlajkou.

Šek i oba dresy ve čtvrtek doputovaly k náčelníkovi Generálního štábu AČR armádnímu generálovi Vlastimilu Pickovi. Finanční částka bude následně předána příslušníkům skupiny civilně vojenské spolupráce 10. jednotky PRT.

Průměrné hodnocení (3 hlasů): 5, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.


Fotogalerie
  • 10 000 pro Afghánistán (1) 10 000 pro Afghánistán (1) 10 000 pro Afghánistán (1)
  • 10 000 pro Afghánistán (2) 10 000 pro Afghánistán (2) 10 000 pro Afghánistán (2)

Autor: plukovnice Jana Růžičková, oddělení komunikace s veřejností, Generální štáb AČR