Armáda » Informační servis » Zpravodajství » Do kurzů základní přípravy nastoupili dobrovolníci a záložníci, včetně specialistů pro OBO Těchonín

Do kurzů základní přípravy nastoupili dobrovolníci a záložníci, včetně specialistů pro OBO Těchonín

29.5.2017 • Dnes nastoupilo k Centru základní přípravy Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově dalších 11 nováčků aktivní zálohy a 9 účastníků dobrovolného vojenského cvičení k vykonání společného šestitýdenního základního výcviku. Spolu s nimi nastoupilo 33 příslušníků aktivní zálohy do základního kurzu – AZ specialista. Jde o příslušníky jednotky AZ Odboru biologické ochrany Těchonín Vojenského zdravotního ústavu Agentury vojenského zdravotnictví (AZ OBO Těchonín).

Již s nafasovaným materiálem a začíná ustrojování
Již s nafasovaným materiálem a začíná ustrojování

Specifikou základního výcviku pro tyto specialisty je zkrácení jeho vševojskové části na dva týdny ve Vyškově. Po něm následuje odborný výcvik přímo s příslušníky Agentury vojenského zdravotnictví. Cílem vševojskové přípravy je naučit tyto záložáky základním právům a povinnostem vojáka, zvládnout základní činnosti potřebné k přežití na bojišti a k boji, obsluhu a střelbu z pistole, ale i prověřit psychické, fyzické o morální předpoklady pro výkon vojáka.

 „Aktivní záloha Agentury vojenského zdravotnictví, konkrétně Odboru biologické ochrany Těchonín, je nesmírně specifickým prvkem aktivní zálohy jako takové. Na zájemce o službu jsou kladeny velmi vysoké odborné, psychické a fyzické požadavky,“ vysvětluje koordinátor pro jednotky AZ OBO Těchonín kapitán Tomáš Gröger a doplňuje: „Jedná se například o lékařský personál a nelékařský zdravotnický personál určený pro oddělení zabezpečení příjmu nízkoprahových nákaz, oddělení dočasné hospitalizace či oddělení intenzivní péče. Jsou zde místa také pro laboranty pracovišť biochemické, hematologické a mikrobiologické diagnostiky či farmaceuty, ale také třeba řidiče či kuchaře“.

Průměrné hodnocení (2 hlasů): 3.5, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.


Fotogalerie
  • Ve výstrojním skladě Ve výstrojním skladě Ve výstrojním skladě
  • A jde se do zeleného... A jde se do zeleného... A jde se do zeleného...
  • Jeden z nováčků si zkouší polní čepici Jeden z nováčků si zkouší polní čepici Jeden z nováčků si zkouší…
  • 7 Vše se musí vyzkoušet 7 Vše se musí vyzkoušet 7 Vše se musí vyzkoušet
  • Už se blížíme ke konci vystrojovacího kolečka Už se blížíme ke konci vystrojovacího kolečka Už se blížíme ke konci…
  • Již s nafasovaným materiálem a začíná ustrojování Již s nafasovaným materiálem a začíná ustrojování Již s nafasovaným materiálem a…

Autor: kapitánka Monika Nováková, tisková a informační důstojnice VeV-VA