Děti na Doupov lákala technika i reálné cvičení 71. mechanizovaného praporu

Autor: major Martin Kuna, Středisko obsluhy výcvikového zařízení Hradiště

Ukázky složek Integrovaného záchranného systému, současné techniky AČR i představení činnosti vojenských psovodů. Nejen to zhlédly děti 13. září ve vojenském újezdu Hradiště v rámci dětského dne.

Prezentace IZS na Doupově

„Protože naší hlavní náplní je zabezpečení výcviku, bereme zorganizování akce tohoto typu jako výjimečnou příležitost. Nepřipravovali jsme ji ale sami, velmi nám pomohly nejen cvičící jednotky,“ sdělil Martin Kuna, náčelník Střediska obsluhy výcvikového zařízení Hradiště, s tím, že akci provázela přísná bezpečnostní patření.

Malí návštěvníci tak mohli vidět například probíhající výcvik 71. mechanizovaného praporu na součinnostní střelnici Žďár. Z pozorovatelny řídící věže tak měli jedinečnou možnost sledovat ostré střelby BVP. Nechyběla ale ani Vojenská hasičská jednotka Hradiště se džberovou stříkačkou, zdravotnická služba, která ukazovala poskytování první pomoci a představila i svá vozidla. K dispozici byl i stánek Policie ČR, kde byla k dostání řada propagačních materiálů, ale také jejich vozidla, mocykl, airsoftové zbraně či výzbroj.

Z techniky, která zde byla k vidění, lze jmenovat kolový obrněný transportér Pandur, dále bojové vozidlo pěchoty, samohybnou houfnici DANA, vozidla Tatra T815, T810, UAZ a Land Rover.

Dětský den Doupov

Autor: J. Horníček

Nahrává se přehrávač videa ...