Děti hospitalizované v motolské nemocnici bavila armáda, psovodi i sokolník

Autor: kpt. Zuzana Špačková, tiskový a informační důstojník 24.základny dopravního letectva

Vojáci z letecké základny v pražských Kbelích se v rámci programu Příprava občanů k obraně státu (POKOS) podíleli na organizaci akce Motolská pouť. Pro hospitalizované dětské pacienty připravili mnoho atraktivních ukázek.

Motolská pouť s armádou

Motolská pouť v úterý rozptýlila nejen malé pacienty, kteří jsou aktuálně hospitalizovaní ve Fakultní nemocnici v Motole. Do areálu zdravotnického zařízení totiž přijeli vojáci z letecké základny v pražských Kbelích, přivezli techniku a připravili řadu atraktivních ukázek.

Organizační tým, jehož součástí byli také kbelští vojáci, pro malé návštěvníky přichystal soutěže, hry a dílničky, které děti absolvovaly v doprovodu zdravotního personálu nebo rodičů. Na každém stanovišti ratolesti mohly získat fiktivní peníze, které následně směnily za odměny.

Hasičské auto, psovodi, sokolníci

Mezi mnoha atrakcemi byla vojenská expozice opravdu nepřehlédnutelná. Nejviditelnější bylo díky svému zbarvení a velikosti hasičské auto Mercedes ACTROS a vojenský vůz Tatra T 815. Velký potlesk sklízeli psovodi a jejich čtyřnozí kolegové při ukázkách zadržení pachatele. Nejeden úsměv se nejen dětem objevil na tváři, když mohly za asistence kbelských sokolníků držet na rukavici dravce. Krom vojenských stanovišť bylo pro malé návštěvníky zajištěno například malování na obličej nebo výroba šperků.

„Bylo nám potěšením se na akci podílet. Člověk si velmi rychle uvědomí, jaké štěstí má, že jej doma čekají zdravé děti. I když někdy zlobí,“ uvedl kapitán Jiří Kantner, velitel roty bojového zabezpečení 24. základny dopravního letectva Praha-Kbely.