Den sil podpory AČR CIHELNA 2018 návštěvníkům ukáže výcvik vojenských profesionálů i bojovou techniku

Autor: kapitán Mgr. Petr KOSTELKA

Ve dnech 17. a 18. srpna 2018 se v prostorách Vojenského muzea Králíky a v přilehlém okolí uskuteční již jednadvacátý ročník akce Den sil podpory AČR CIHELNA 2018, která je určená všem příznivcům vojenské historie, techniky a současné výzbroje. Jedná se o společnou akci Armády ČR, Aktivních záloh, Policie ČR, složek IZS, Celní správy ČR, Vězeňské služby ČR, klubů vojenské historie a civilních subjektů.

V pátek 17. srpna 2018 od 8.00 do 13.00 hodin bude v okolních městech a obcích k vidění jízda vojenské historické a bojové techniky v dobových uniformách. Od 14.00 hodin se v prostoru „bojiště“ uskuteční veřejnosti přístupný generální nácvik celé akce. V 18.00 hodin bude na Velkém náměstí v Králíkách následovat kulturní program. Hlavní host ABBA SHOW (vstup zdarma).

Den sil podpory AČR CIHELNA 2018

V sobotu 18. srpna 2018 od 10 hodin se uskuteční hlavní ukázkový den, kterému bude od 9 hodin předcházet koncert Vojenské hudby AČR. Pro návštěvníky jsou připraveny statické a dynamické ukázky současné moderní výzbroje, vojenské pozemní a letecké techniky Armády ČR a ukázky výcviku vojenských profesionálů, historické ukázky bojů klubů vojenské historie a těžké bojové techniky Vojenského muzea Králíky vztahující se k hlavnímu tématu celé akce „Od zrady k válce“, který nás zavede do období před vypuknutím druhé světové války. Program doplní ukázky činnosti integrovaného záchranného systému, prezentace bezpečnostních složek ČR či firem obranného průmyslu.

Na pořádání a programu akce „Den sil podpory AČR CIHELNA 2018“ se podílí Agentura logistiky, město Králíky, Krajské vojenské velitelství Pardubice, Pozemní síly AČR, Vzdušné síly AČR, Agentura vojenského zdravotnictví, Agentura komunikačních a informačních systémů, Velitelství vojenské policie Olomouc, Vojenské muzeum Králíky, Celní správa ČR, Vězeňská služba ČR a Hasičský záchranný sbor Králíky.

Více informací: www.akcecihelna.com