Armáda » Informační servis » Zpravodajství » Cvičení Metro B se blíží do závěrečné fáze. Ukončí ho bojové střelby družstev

Cvičení Metro B se blíží do závěrečné fáze. Ukončí ho bojové střelby družstev

14.9.2017 • Čtyři stovky vojáků a téměř sto kusů techniky finišuje na letošním největším komplexním polním výcviku 71. mechanizovaného praporu z Hranic. Poslední fází cvičení ve vojenském prostoru Hradiště jsou bojové střelby mechanizovaných družstev.

Vojáci zaujímají bojovou formaci
Vojáci zaujímají bojovou formaci

Příslušníci mechanizovaných rot už například absolvovali střelby z bojových vozidel pěchoty z lafetovaných zbraní a střelbu z protitankových řízených střel. Stejný důraz byl kladen i na cvičení střeleb z ručních zbraní. Vojáci trénovali například maximální efektivitu použití útočné pušky v různých polohách.

Bojové jednotky tímto výcvikem rozvíjejí své schopnosti vést všechny druhy boje a zároveň zdokonalují součinnost s přidělenými a zabezpečujícími jednotkami. Navíc je pro část příslušníků 71. mechanizovaného praporu podobné cvičení vůbec prvním v jejich kariéře, a tak je spousta prostoru pro pilování a sladění technik a postupů.

Bojové střelby

Cvičení vyvrcholí zítra, tedy v pátek 15. září, bojovými střelbami mechanizovaných družstev. Jejich úspěšným splněním příslušníci první a druhé mechanizované roty dosáhnou sladěnosti v družstvu a třetí mechanizovaná rota zahájí etapu přípravy čety.

„Navázali jsme na červnové úkoly a zaměřujeme se na sladění činností mechanizovaných družstev a čet. Výcvik je prioritně zaměřen právě na příslušníky mechanizovaných rot s podporou velitelské roty a roty logistiky seskupených do 71. praporního úkolového uskupení,“ přiblížil dosavadní průběh řídící cvičení major Roman Ondroušek.

První část cvičení se uskutečnila letos v červnu a přesto, že se vlastně jedná o pokračování, bylo i tentokrát nezbytné vše naplánovat do nejmenších podrobností a provést před vyvedením do výcvikového prostoru důkladnou přípravu techniky a materiálu. Cvičení začalo kombinovaným přesunem, kdy veškerá pásová technika včetně vozidel a terénních automobilů UAZ byla přepravena po železnici. Zbylá kolová technika se pak na vzdálenost více než 400 kilometrů přesunula po vlastní ose.

Průměrné hodnocení (1 hlasů): 3, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.


Fotogalerie
  • Pozorování nepřítele Pozorování nepřítele Pozorování nepřítele
  • RPG skýtá ničivou sílu RPG skýtá ničivou sílu RPG skýtá ničivou sílu
  • Střelba z 30mm kanónu BVP-2 Střelba z 30mm kanónu BVP-2 Střelba z 30mm kanónu BVP-2
  • Střelba z RPG Střelba z RPG Střelba z RPG
  • Vojáci zaujímají bojovou formaci Vojáci zaujímají bojovou formaci Vojáci zaujímají bojovou formaci


Cviceni metro
Autor: J. Horníček
Nahrává se přehrávač videa ...

Autor: Michal Voska