Armáda » Informační servis » Zpravodajství » Cvičení Hradba 2018 navštívil Výbor pro obranu Poslanecké sněmovny

Cvičení Hradba 2018 navštívil Výbor pro obranu Poslanecké sněmovny

13.4.2018 • Přesun v chráněné koloně, činnost na kontrolně propouštěcím místě, nepřetržité střežení objektu, ale také odvrácení útoku teroristů. To vše musí zvládnout Aktivní záloha Krajského vojenského velitelství Ostrava během cvičení Hradba 2018, jehož se účastní od 9. do 15. dubna na Letišti Leoše Janáčka v Mošnově.

Chráněná kolona
Chráněná kolona

Cílem cvičení bylo prověřit vojáky ve střežení a obraně objektu kritické infrastruktury na teritoriu Moravskoslezského kraje. Vojáci během cvičení spolupracovali také s Policií České republiky, cizineckou policií a ostrahou letiště.

Na průběh cvičení se ve čtvrtek přijelo podívat 13 poslanců Výboru pro obranu Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, v čele s předsedkyní Janou Černochovou.

Roli a význam aktivní zálohy popsal ve svém projevu první zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálporučík Jiří Baloun, který dále uvedl, že podmínky pro výcvik aktivní zálohy mají stoupající tendenci, ať už z hlediska logistického, legislativního nebo finančního. S tím samozřejmě souvisí i náročnost výcviku a možnosti využití vojáků, například při spolupráci s Policií České republiky nebo jejich zařazení do zahraničních operací.

,,Cvičení v reálném prostředí na objektech kritické infrastruktury představují optimální podmínky pro sladění roty aktivní zálohy. Cvičení Hradba 2018 byla pro vojáky již 7. cvičením na vytipovaných objektech v Moravskoslezském kraji, kde byli prověřeni pro možné nasazení v krizových situacích,“ řekl k výcviku ředitel Krajského vojenského velitelství Ostrava plukovník Jaroslav Hrabec.

Hodnoťte a doporučte:


Fotogalerie
  • Činnost na kontrolně propouštěcím místě a spolupráce s Policií České republiky Činnost na kontrolně propouštěcím místě a spolupráce s Policií České republiky Činnost na kontrolně…
  • Delegace u hlavního místa velení roty Delegace u hlavního místa velení roty Delegace u hlavního místa velení…
  • Delegace Delegace Delegace
  • Hotovostní jednotka Hotovostní jednotka Hotovostní jednotka
  • Chráněná kolona Chráněná kolona Chráněná kolona
  • Napadení VIP kolony Napadení VIP kolony Napadení VIP kolony
  • Poslanci Výboru pro obranu Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Poslanci Výboru pro obranu Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Poslanci Výboru pro obranu…
  • Sociální zázemí vojáků Sociální zázemí vojáků Sociální zázemí vojáků
  • Vystoupení generálporučíka Jiřího Balouna a plukovníka Jaroslava Hrabce Vystoupení generálporučíka Jiřího Balouna a plukovníka Jaroslava Hrabce Vystoupení generálporučíka…
  • Základna vojáků Základna vojáků Základna vojáků

Autor: prap. M. Ogořalek