Armáda » Informační servis » Zpravodajství » Čeští vojáci obdrželi litevské medaile

Čeští vojáci obdrželi litevské medaile

20.3.2017 • Společný výcvik českých a litevských vojáků byl ukončen. Naši vojáci dnes zahájili přesun zpět z Litvy do České republiky.

Česká vlajka ve středu dění
Česká vlajka ve středu dění

Vojáci rotního úkolového uskupení Training Bridge 2017 obdrželi v pátek 17. března 2017 na slavnostním nástupu v Taurage litevskou Medaili za vzájemnou podporu určenou vojákům Severoatlantické aliance (Lithuanian Armed Forces Medal for Mutual Support to NATO Servicemen). Toto vyznamenání dostali čeští vojáci během společného slavnostního nástupu v Taurage, v místě kde sídlí litevský prapor velkoknížete Kestutise, který byl družebním praporem našich vojáků po celou dobu cvičení Training Bridge 2017.

„Severoatlantická aliance přijala opatření, jejichž příkladem je i vaše přítomnost v Litvě. Jménem všech Litevců a také jménem litevské armády vám chci vyjádřit naši vděčnost. Chci poděkovat jak vám, tak celému českému národu,“ řekl náčelník štábu litevské motorizované pěší brigády „Griffin“ plukovník Viktoras Bagdonas a zdůraznil: „Ačkoli se nejednalo o misi ani operaci, musel se každý z vás něčeho vzdát, něco obětovat. Doma jste zanechali svoje rodiny, svoje blízké. Děkujeme za to, že jste tady s námi. Jsem přesvědčen, že váš výcvik v Litvě byl pro vaši rotu prospěšný. Každý z vás měl možnost cvičit po boku litevských jednotek. Věřím tomu, že jste se od nás něco naučili, a jsem si jistý, že prapor velkoknížete Kestutise se také mnoho dobrého naučil od vás. To byl hlavní cíl této výcvikové aktivity.“

V pondělí 20. března 2017 jednotka zahájila závěrečnou fázi cvičení Training Bridge 2017, kterou je návrat zpět do České republiky. Vojáky čeká nejprve přesun po vlastní ose do města Šeštokai, kde se uskuteční vagónování. Zbytek trasy do Bučovic pak jednotka absolvuje vlakem.

Průměrné hodnocení (6 hlasů): 4.33, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.


Fotogalerie
  • Závěrečný nástup českých a litevských vojáků v Taurage Závěrečný nástup českých a litevských vojáků v Taurage Závěrečný nástup českých a…
  • Česká vlajka ve středu dění Česká vlajka ve středu dění Česká vlajka ve středu dění
  • Kpt. Maixner jako první oceněný Kpt. Maixner jako první oceněný Kpt. Maixner jako první oceněný
  • Ocenění čeští vojáci Ocenění čeští vojáci Ocenění čeští vojáci
  • Čeští a litevští velitelé Čeští a litevští velitelé Čeští a litevští velitelé
  • Litevská a česká vlajka vedle vlajky NATO Litevská a česká vlajka vedle vlajky NATO Litevská a česká vlajka vedle…
  • Slavnostní nástup se vším všudy Slavnostní nástup se vším všudy Slavnostní nástup se vším…

Autor: kapitán Daniel Waclawek, Training Bridge 2017