Armádní mistrovství Winter Survival 2018 ovládlo družstvo z Rakouska

Autor: Pavel Pazdera, mluvčí WS 2018

Ve čtvrtek 1. února odpoledne je v Hrubém Jeseníku dobojováno. Čtyři dny tvrdého soupeření s nástrahami přírody, náročnými úkoly a se sebou samým mají účastníci armádního závodu Winter Survival 2018 za sebou. Noví šampioni se radují.

Vyřazovací jízdy paralelního slalomu
Vyřazovací jízdy paralelního slalomu

Mezinárodní Mistrovství AČR v zimním přírodním víceboji Winter Survival 2018, které v rámci české armády připravila Univerzita obrany v Brně, prověřovalo u vojáků úroveň dovedností z oblasti speciální tělesné přípravy, vojenského výcviku a také schopnost rychlého a správného rozhodování při plnění úkolů. Závod zdárně dokončilo 20 družstev z 22.

V posledních soutěžních disciplínách šlo především o rychlost při slalomu a dobrou orientaci v terénu při hledání kontrol. Vyřazovací jízdy paralelního slalomu se uskutečnily na sjezdovce Ski arény Vrbno pod Pradědem. Paralelnímu slalomu suverénně kralovali příslušníci 26. praporu horské pěchoty z Rakouska, na které české týmy nestačily. Na slalom bezprostředně navazoval orientační běh pod sjezdovkou.

Vítězem 24. ročníku mezinárodního Mistrovství AČR v zimním přírodním víceboji Winter Survival 2018 se stalo družstvo 26. praporu horské pěchoty v Spittal an der Drau ve složení nadporučík Peter Lamprecht, rotmistři Daniel Buchacher a David Suntinger.

Stříbrní z Hranic, bronzoví z Agentury logistiky

„Disciplíny závodu se nám zamlouvaly. Škoda jen, že je málo sněhu,“ uvedl nadporučík Lamprecht, který působí u horské pěchoty jako instruktor výcviku. „Účast na českém Winter Survivalu je pro nás dobrou přípravou na závod ve Švýcarsku, který nás za nedlouho čeká. V Evropě není nic podobného, takže jsme rádi přijali vaše pozvání,“ prohlásil člen vítězného týmu.

Stříbrné medaile vybojovali vojáci 7. mechanizované brigády v Hranicích – kapitán Viktor Novotný (74. lehký motorizovaný prapor Bučovice), četař Ivo Vrba a desátník Milan Wurst (73. tankový prapor Přáslavice). Bronz zaslouženě získali kapitán Michal Pech, nadrotmistr Miroslav Šroler a četař Jan Rada z Agentury logistiky ve Staré Boleslavi.

Nejúspěšnějším týmům poháry a ceny předali zástupce ředitele sekce rozvoje a plánování schopností MO brigádní generál Ivo Střecha, rektor-velitel Univerzity obrany brigádní generál Bohuslav Přikryl a ředitel Vojenských lázeňských a rekreačních zařízení Václav Studený. Slavnostní ceremoniál se uskutečnil na vojenské zotavovně Ovčárna pod Pradědem, která se každoročně stává logistickou základnou celé soutěže.

Winter Survival 2018 Den/Day 4 + Results - Winter Survival 2018, Čtvrtek 1.2.2018, Den 4: Ve čtvrtém soutěžním dnu družstva plnila disciplínu "paralelní slalom" a "orientační běh". Na závěr posledního soutěžního dne proběhl slavnostní nástup a vyhlášení výsledků mistrovství.

Autor: Univerzita obrany Brno

Nahrává se přehrávač videa ...