Adventní koncert BrassBandu láká stále více posluchačů

Autor: Eva Cajthamlová, Posádkové velitelství Praha

Příjemná atmosféra, skladby klasické hudby, vánoční melodie, ale i nejedno hudební překvapení. Takový byl Adventní koncert BrassBandu Ústřední hudby AČR, který se uskutečnil ve čtvrtek 14. prosince v kostele Církve československé husitské v Dejvicích. Jeho hlavním pořadatelem je tradičně Posádkové velitelství Praha ve spolupráci s Městskou částí Praha 6.

Slavnostního zahájení se zúčastnil také první zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálporučík Jiří Baloun.

Tato akce každoročně přiláká nejen obyvatele Prahy 6, ale zájem o ni stále více projevují příslušníci resortu Ministerstva obrany, kteří přicházejí se svými rodinami. V letošním roce přijalo pozvání i několik vojenských přidělenců v ČR a dalších hostů ze zahraničí.

Pod taktovkou podplukovníka Jaroslava Šípa si mohli posluchači vychutnat skladby z období baroka a klasicismu, také několik vánočních melodií, které zaranžoval právě velitel Ústřední hudby AČR. Dokonalou předvánoční atmosféru podpořilo i sváteční slovo patriarchy Církve československé husitské Tomáše Butty. Špičková vystoupení sólistů BrassBandu ÚH AČR a sólistky Národní opery Terezy Růžičkové ocenili vřelým potleskem všichni přítomní.

Celý koncert byl přenášen na velkoplošnou obrazovku umístěnou vně kostela, takže si celý program mohli vychutnat všichni, kteří ten večer navštívili vánoční trhy na Náměstíčku. „Chvíle jako tyto nám poskytují vzácnou příležitost se zastavit, spočinout a skrze krásu vnímat co je v našem životě důležité. Lepší už je snad jen prožívat to všechno s těmi, kteří jsou blízcí mému srdci,“ doplnil kaplan Posádkového velitelství Praha major Petr Fiala.