7. mechanizovaná brigáda má nového velitele

Autor: kpt. Ladislav Kabát, tiskový a informační důstojník 7. mb

V pátek 15. prosince proběhlo v kasárnách generála Zahálky v Hranicích slavnostní předání funkce velitele 7. mechanizované brigády „Dukelské“. Po plukovníku Pavlu Lipkovi přebírá od 1. ledna 2018 velení brigády jeho dosavadní zástupce plukovník Jiří David.

Slavnostního nástupu jednotek se zúčastnila řada čestných hostů včetně zástupce náčelníka Generálního štábu – náčelníka štábu generálporučíka Aleše Opaty, velitele Brigády rychlého nasazení rakouské armády brigádního generála Christiana Haberssatera či velitele polské 21. brigády střelců Podhalaňských plukovníka Ryszarda Pietrase. Nechyběli ani bývalí velitelé 7. mechanizované brigády generálmajor Jozef Fedorko, generálmajor Ivo Zbořil, brigádní generál Ivo Střecha nebo brigádní generál Josef Kopecký.

Odcházející velitel plukovník gšt. Pavel Lipka je s hranickou posádkou spjat od roku 1998, kdy nastoupil k tehdejšímu 72. mechanizovanému praporu. Od nového roku pak nastupuje na pozici ředitele odboru rozvoje pozemních sil Sekce rozvoje a plánování schopností Ministerstva obrany.

„Plukovník Lipka je čestným člověkem, který vždy stál za svojí jednotkou a hájil její zájmy. Svým působením se výrazně podepsal na dobrém jméně 7. mechanizované brigády a jsem rád, že právě on nastupuje na pozici ředitele odboru,“ zmínil mimo jiné ve svém projevu generálporučík Opata.