Armáda » Informační servis

Informační servis

Ze zpravodajství

31.10.2014 •Již pošesté zorganizovali vojáci 102. průzkumného praporu v Prostějově charitativní sbírku pro hendikepované děti. Letos věnovali průzkumníci 37 tisíc korun dětem s kombinovaným postižením, které navštěvují Střední školu, základní školu a mateřskou škola JISTOTA v Prostějově. Sbírka vyvrcholila 29. října volejbalovým turnajem na hřišti Reálného gymnázia města Prostějova.

Sbírka prostějovských průzkumníků pro hendikepované děti vynesla 37 tisíc

31.10.2014 •Sedm desítek vojáků ze strakonického 25. protiletadlového raketového pluku se v Litvě od 2. do 14. listopadu zapojí do mezinárodního vojenského cvičení s názvem Iron Sword 2014. Společně s příslušníky litevských ozbrojených sil budou plnit úkoly pozemní protivzdušné obrany.

Strakoničtí vojáci se v Litvě zúčastní mezinárodního cvičení

30.10.2014 •Tradiční součástí oslav Dne vzniku samostatného československého státu je i slavnostní jmenování příslušníků Armády České republiky do hodnosti plukovníka a udílení Čestných odznaků Armády České republiky Za zásluhy. V letošním roce se tak událo ve středu 29. října v prostorech Domu armády v Praze.

Armáda České republiky má 14 nových plukovníků a 26 vyznamenaných Čestným odznakem AČR Za zásluhy

30.10.2014 •Dne 21. října 2014 se v prostorách továrního letiště v Gavião Peixoto v Brazílii uskutečnil slavnostní křest prototypu vojenského nákladního letounu KC-390, na jehož vývoji se podílela i česká společnost Aero Vodochody. Slavnostní ceremonie se zúčastnil i velitel Vzdušných sil Armády České republiky brigádní generál Libor Štefánik, který v Brazilií jedná o pomoci české armády při výcviku brazilských pilotů letounů JAS-39 Gripen a leteckého a pozemního personálu vrtulníků řady Mi.

Křest letounu KC-390 v rámci česko-brazilské spolupráce

29.10.2014 •V posledních říjnových dnech nacvičovali příslušníci aktivní zálohy u záchranné roty 151. ženijního praporu v Bechyni odstraňování následků živelné pohromy. Součástí cvičení byla částečná demolice objektu a stavba protipovodňové ochrany na řece Lužnici v Bechyni Zářečí.

Aktivní zálohy u ženistů demolovali budovu a stavěli protipovodňové zábrany

29.10.2014 •U příležitosti oslav 96. výročí vzniku Československa udělil prezident republiky 28. října 2014 více než 30 osobnostem státní vyznamenání. Mezi vyznamenanými bylo i šest příslušníků Armády České republiky, pěti z nich bylo vyznamenání uděleno in memoriam.

Prezident republiky udělil vojákům Medaili Za hrdinství

28.10.2014 •Za přítomnosti prezidenta republiky, ministra obrany, náčelníka Generálního štábu AČR a dalších vysokých státních a armádních představitelů se dnes na Hradčanském náměstí uskutečnila slavnostní přísaha vojáků Armády ČR.

Věrnost České republice přísahali noví vojáci

24.10.2014 •Od pondělí 20. října do pátku 24. října nacvičovaly štáby a jednotky 4.brigády rychlého nasazení bojovou operaci Moonrider s využitím simulátorů „CAX“ v Centru simulačních a trenažérových technologií v Brně. Velitelé a jejich štáby se zde připravovali na listopadové cvičení v Boleticích, na kterém by celé 4. brigádní úkolové uskupení mělo získat certifikaci pro nasazení do sil rychlé reakce NATO.

Výsadkáři ze 4. brigády provedli bojovou operaci „MOONRIDER“

24.10.2014 •Potvrdilo to mezinárodní cvičení jednotek pozemní protivzdušné obrany Master Harmony 2014, jež vyvrcholilo ve čtvrtek 23. října prezentací výsledků cvičení. Na letišti v Čáslavi se s nimi seznámil náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Petr Pavel se svým zástupcem – náčelníkem štábu generálmajorem Františkem Malenínským a dalšími představiteli ozbrojených sil České republiky, Slovenské republiky a Spojených států amerických.

Češi, Američané a Slováci jsou schopni sdílet informace o vzdušném prostoru

22.10.2014 •Ve středu 22. října byl v ranních hodinách zahájen pracovní program náčelníka Generálního štábu Ozbrojených sil Chorvatska armádního generála Draga Lovriće v České republice.

Náčelník Generálního štábu Ozbrojených sil Chorvatska navštívil Českou republiku