Armáda » Informační servis

Informační servis

Ze zpravodajství

1.7.2015 •Ve čtvrtek 1. července nastoupilo k Velitelství výcviku – Vojenské akademii ve Vyškově dalších více než sto nových rekrutů Armády ČR a také třicítka nových příslušníků Aktivní zálohy.

1. červenec: Pro někoho začátek prázdnin a pro jiného začátek tvrdého vojenského života

1.7.2015 •Mezinárodní cvičení jednotek pozemní protivzdušné obrany nesoucí název Tobruq Legacy doprovází řada novinek, které se nevyhnuly ani oblasti komunikačních a informačních systémů.

Spojaři testují v Boleticích nová propojení

30.6.2015 •Při příležitosti oslav Dne ozbrojených sil se v úterý 30. června uskutečnil slavnostní nástup na Čestném dvoře Národního památníku na Vítkově.

Den ozbrojených sil na pražském Vítkově

29.6.2015 •Před budovou Generálního štábu AČR na Vítězném náměstí v pražských Dejvicích se v pondělí 29. června konala vernisáž výstavy s názvem Cestami odboje k 30. červnu 1918.

V předvečer Dne ozbrojených sil ČR byla zahájena výstava dobových dokumentů přibližujících dovršení boje za národní a státní samostatnost

29.6.2015 •V rámci projektu CULP (Cultural Understanding and Language Proficiency) hostilo několik útvarů české armády po tři týdny americké kadety a kadetky. Ti přijeli do ČR, aby se zde seznámili nejen se službou vojenských profesionálů, ale také se zdejší kulturou a tradicemi.

Chemici hostili americké kadety

29.6.2015 •Sobota 27. června, 9 hodin 55 minut. Druhé litevské družstvo se právě stalo terčem dělostřeleckého přepadu. Vojáci běží do krytu. Až na jednoho. Ten zůstává ležet na zemi a naříká. Silně krvácí na několika částech těla. Jeho poranění jsou vážná.

Tobruq Legacy 2015: Vojáci mají za sebou více než 48 hodin nepřetržitého boje

27.6.2015 •Hry, soutěže, bohatý program, lety vrtulníkem, spousta zážitků a bouřlivý dětský smích. Poslední červnová sobota byla věnována malým i velkým dětem. Značnou péči letci věnovali dětem z Dětského domova Hora svaté Kateřiny.

Konec školy s armádou

26.6.2015 •Generál Knud Bartels se v pátek 26. června rozloučil s Vojenským výborem NATO a po tří a půl letém funkčním období opustil pozici předsedy. Dánského generála ve funkci vystřídal generál Petr Pavel, který do začátku května zastával pozici náčelníka Generálního štábu Armády České republiky.

Generál Bartels v Bruselu předal funkci předsedy Vojenského výboru NATO generálu Petru Pavlovi

26.6.2015 •V pátek 26. června navštívili zástupci Výboru pro obranu a bezpečnost Národního shromáždění Maďarska Generální štáb Armády České republiky, kde je přivítal zástupce náčelníka Generálního štábu AČR – náčelník štábu generálporučík František Malenínský. Jednání se uskutečnilo na pozvání předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

Češi a Maďaři musí v obraně více spolupracovat

26.6.2015 •Dril zaměřený na výcvik jednotlivce čekal na příslušníky Pěší roty aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Ostrava ve dnech 19. - 26. června ve vojenském výcvikovém prostoru Libavá.

Záložáci z Ostravy cvičili na Libavé