Armáda » Informační servis

Informační servis

Ze zpravodajství

16.4.2014 •Od středy 16. dubna je na dvoudenní pracovní návštěvě České republiky náčelník Generálního štábu Maďarských ozbrojených sil generál Tibor Benkö. Dnes se setkal s náčelníkem Generálního štábu AČR generálporučíkem Petrem Pavlem a státním tajemníkem Ministerstva obrany ČR Danielem Koštovalem, zítra zavítá do Liberce k 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany.

Audiozáznam tiskové konference

16.4.2014 •Stejně jako vloni dostali i letos studenti TRIVIS - Střední školy veřejnoprávní z Třebechovic pod Orebem - možnost navštívit vyškovskou akademii. Tentokrát do Vyškova dorazilo kolem padesáti druháků a třeťáků.

Centrum výcviku AČR předmětem zájmu studentů veřejnoprávní školy

14.4.2014 •Intenzivní pětidenní výcvik s ostrými otravnými látkami absolvovali minulý týden chemici libereckého 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany na Slovensku.

Čeští chemici cvičili na Slovensku s otravnými látkami

14.4.2014 •Minulý týden se na Dalešické přehradě na Třebíčsku konal zdokonalovací výcvik potápěčů, organizovaný 15. ženijním plukem. Zúčastnilo se jej 16 potápěčů ženijních praporů z Bechyně a Olomouce a 11 příslušníků Vojenské akademie ve Vyškově. Hlavní tematikou bylo překonání vodního toku se zajištěním druhého břehu.

Potápěči zaminovali protivníkova mola na Dalešické přehradě

14.4.2014 •Obec Malá Skála u Turnova odhalila v neděli 13. dubna památník radistovi paradesantní skupiny Clay, plukovníku Čestmíru Šikolovi, občanovi Malé Skály a čestnému občanovi Jablonce nad Nisou a Bystřice pod Hostýnem.

Liberečtí záložáci se zúčastnili slavnostního odhalení památníku věnovanému plukovníku Čestmíru Šikolovi.

14.4.2014 •Vůbec poprvé v České republice se u 15. ženijního pluku v Bechyni uskutečnil kurz likvidace podomácku vyráběných výbušnin. Zúčastnilo se ho dvaačtyřicet specialistů EOD z české armády, které učili instruktoři ze slovenského Centre of Excellence Explosive Ordnance Disposal v Trenčíně, Centra testování munice v Novákách a z Pardubické univerzity.

Kurz Home Made Explosives - Basic poprvé v České republice

12.4.2014 •To konstatoval v projevu na 7. společenském setkání dobrovolných záchranných sborů ČR v Kongresovém centru Praha náměstek ministra obrany Jakub Kulhánek.

Mezi dobrovolné záchranné sbory spolehlivě patří také armádní aktivní zálohy

11.4.2014 •Ve čtvrtek 10. dubna se ve slovenském Trenčíně uskutečnilo tradiční příhraniční setkání náčelníků Generálních štábů Armády České republiky a Ozbrojených sil Slovenské republiky generálporučíka Petra Pavla a generálporučíka Petera Vojteka.

NGŠ na Slovensku

11.4.2014 •Všech třicet příslušníků 11. jednotky AAT (Air Adviser Team – letecký poradní tým) dnes v Praze převzalo medaile a další ocenění za službu v misi ISAF. Od poloviny listopadu 2013 do poloviny letošního března se čeští piloti a technici pod velením majora Dalibora Křenka podíleli na výcviku příslušníků Afghánské národní armády, především jejích vzdušných sil.

Jan z Rooseveltovy

11.4.2014 •Havarované vozidlo s raněnými, rozkutálené sudy s vytékajícím obsahem. Takový obrázek se naskytl posádce chemického průzkumného Land Roveru při příjezdu na místo nehody. Palubní přístroje signalizují přítomnost nebezpečné látky. Vzápětí se na scéně objevuje odběrový tým, aby odebral vzorky toxické kapaliny. Zdravotníci vyprostí zasažené osoby a převezou je k prvotnímu ošetření na zdravotnickou triáž, odkud putují rovnou na místo dekontaminace.

Vojenští a letečtí přidělenci po čtyřech letech opět zavítali do Liberce. Chemici se pochlubili novou technikou.