Armáda » Informační servis

Informační servis

Ze zpravodajství

21.11.2014 •Ve dnech 10. listopadu až 14. listopadu 2014 se uskutečnilo v České republice historicky první mezinárodní letecké cvičení s propojením simulačního centra FLSC ve Stockholmu ve Švédsku a pardubického taktického simulačního centra. To se nachází v Centru leteckého výcviku, které provozuje státní podnik LOM PRAHA.

První společné letecké simulované cvičení vzdušných sil Armády České republiky a Švédského království

21.11.2014 •Ve čtvrtek 20. listopadu navštívila 22. základnu vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou skupina šesti studentů 3. ročníku Univerzity obrany studijního oboru vojenský pilot. Cílem exkurze kterou vedl bývalý velitel tehdejší 32. základny taktického letectva Leoš Liška, bylo seznámit studenty pilotního směru s reálnou činností pilota u letecké základny.

Budoucí piloti na exkurzi u vrtulníkářů v Náměšti.

21.11.2014 •Na Generálním štábu AČR v Praze převzalo v pátek 21. listopadu jedenáct vojáků 2. letecké jednotky CASA Úkolového uskupení AČR, kteří se vrátili ze zahraniční operace MFO, zasloužené ocenění za svou práci na Sinajském poloostrově.

Oficiální tečka za misí na Sinajském poloostrově

20.11.2014 •Na Staroměstské radnici v Praze dnes v podvečer proběhlo slavnostní předání cen 20. ročníku Czech Press Photo. Už potřetí byl v této soutěži oceněn rotmistr Daniel Hlaváč, výsadkář 4. brigády rychlého nasazení. Letos mu porota udělila čestné uznání v kategorii Reportáž za sérii devíti fotografií z Afghánistánu pod názvem Noční hlídka.

Český výsadkář ze 4. brigády rychlého nasazení Daniel Hlaváč obdrží čestné uznání za sérii fotografií - Noční hlídka

20.11.2014 •Na oslavu Dne válečných veteránů 11. listopadu věnovaly děti z mateřské školky Šikulka vyškovským vojákům stovku květů vlčích máků, které vlastnoručně vyrobily. Ti je za odměnu vzali na výcvik. A ne ledajaký!

Vyškov: Za vlčí máky je vzali na výcvik

18.11.2014 •V sobotu 15. listopadu se zúčastnil náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Petr Pavel slavnostního otevření pietního areálu Lesa vzpomínek v kasárnách Henning von Tresckow v německé Postupimi, kde se nachází Operační velitelství společných sil Bundeswehru.

V Lese vzpomínek v Postupimi se nachází také jméno českého vojáka

18.11.2014 •V uplynulých dvou týdnech hostil bechyňský 15. ženijní pluk základní výcvik pro důstojníky EOD, akreditovaný Severoatlantickou aliancí. Kromě toho, že získali informace o příslušných předpisech platných v rámci NATO, museli jeho účastníci řešit i celou řadu praktických úkolů.

Kurz pro důstojníky EOD probíhal pod vedením slovenských lektorů

13.11.2014 •Přesně sedmadvacet minut po půlnoci hlásí velitel čtvrtého protiletadlového družstva na místo bojového velení RACCOS: „Azimut 354, dálka 4200, počet cílů jeden, spotřeba raket jedna.“ Strakoničtí vojáci právě zničili neviditelný bezpilotní prostředek německé armády s označením KZO.

Cvičení Iron Sword 2014 je ve finále. Čeští vojáci sestřelili neviditelný bezpilotní letoun

13.11.2014 •Ve středu 12. listopadu bylo v rámci aliančního Centra ochrany proti zbraním hromadného ničení slavnostně otevřeno CBRN Reach Back operační centrum ve Vyškově.

V boji proti terorismu pomůže CBRN Reach Back operační centrum

12.11.2014 •Závěr Dne válečných veteránů patřil již tradičnímu koncertu v pražském Rudolfinu.

Slavnostní koncert Ústřední hudby AČR byl skvělou tečkou za letošním Dnem válečných veteránů