Armáda » Informační servis

Informační servis

Ze zpravodajství

23.5.2015 •V pátek 22. května bylo průletem deseti českých, maďarských a švédských gripenů nad letištěm 21. základny taktického letectva Čáslav zahájeno slavnostní setkání k 10. výročí zavedení stíhacího letounu JAS–39 Gripen do výzbroje Vzdušných sil Armády České republiky.

Oslavy 10 let letounu JAS-39 Gripen ve výzbroji AČR

22.5.2015 •Náčelník Generálního štábu Armády České republiky generálporučík Josef Bečvář se ve dnech 19. - 21. května 2015 poprvé ve své současné funkci zúčastnil zasedání Vojenského výboru Evropské unie (European Union Military Committee - EUMC) a Vojenského výboru NATO na úrovni náčelníků generálních štábů (Military Committee / CHOD Session - MC/CS) v Bruselu.

Náčelník Generálního štábu AČR se v uplynulých dnech účastnil jednání Vojenského výboru Evropské unie a Vojenského výboru NATO v Bruselu

22.5.2015 •Sjednocení způsobu plánování a letového výcviku osádek vrtulníků při provádění společných misí v mezinárodním prostředí. Tak přesně zní téma úkolu dvou bitevních vrtulníků Mi-24 a jednoho víceúčelového vrtulníku Mi-171š s osádkami z 22. základny vrtulníkového letectva, které v tomto týdnu působí na letecké základně Beavechain v Belgii.

Piloti z Náměště trénují v Belgii

22.5.2015 •60 příslušníků české armády se od 18. do 22. května připravovalo u vyškovského Velitelství výcviku - Vojenské akademie na své zapojení do bojového uskupení Evropské unie.

Své síly rychlé reakce

21.5.2015 •Již téměř tři týdny poměřují své síly piloti z několika zemí, kteří patří do tzv. skupiny GUG (Gripen Users Group), jejichž armády disponují jakýmikoliv verzemi letounu JAS-39 Gripen. Dnešní nebe nad Čáslaví nachystalo úchvatnou podívanou, kterou si nenechal ujít ani brigádní generál Libor Štefánik, velitel vzdušných sil AČR.

Cvičení Lion Effort se chýlí ke konci

21.5.2015 •Příslušníci 251. protiletadlového raketového oddílu a praporu podpory ze Strakonic nacvičovali, jak bránit leteckou základnu proti útokům ze vzduchu během vojenského konfliktu. Stalo se tak v rámci mezinárodního cvičení Lion Effort 2015, které v uplynulých dvou týdnech hostila 21. základna taktického letectva v Čáslavi.

Strakoničtí vojáci nacvičovali obranu letecké základny

21.5.2015 •Ve středu 20. května navštívili Velitelství výcviku – Vojenskou akademii (VeV-VA) ve Vyškově vojenští a letečtí přidělenci (VLP) akreditovaní v České republice.

Vyškovskou akademii navštívili vojenští a letečtí přidělenci dvaceti států

19.5.2015 •Jedním ze stěžejních úkolů 7. mechanizované brigády v letošním roce je výstavba a příprava 5. strážní roty BAF Úkolového uskupení AČR v operaci Resolute Support.

Příprava k nasazení v Afghánistánu

19.5.2015 •Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ reprezentoval Jihomoravský kraj a město Brno na světové výstavě Expo v neděli 17. května.

VUS Ondráš reprezentoval Českou republiku na výstavě EXPO 2015 v Miláně

19.5.2015 •Tisíce turistů a návštěvníků slavného poutního místa Lurdy na úpatí francouzských Pyrenejí vystřídali uplynulý víkend jiní hosté. Z pětatřiceti zemí světa se sem sjeli vojáci na 57. mezinárodní vojenskou pouť.

Vojáci se setkali v Lurdech