Armáda » Informační servis

Informační servis

Ze zpravodajství

29.1.2015 •Absolventská osvědčení dnes v Brně převzalo dvacet pět účastníků prezenčního pětiměsíčního kurzu pro vyšší důstojníky. Kurz zaměřený na bezpečnostní a obranná studia, teorii řízení a obranné plánování, vojenské umění a leadership probíhal v rámci programu celoživotního vzdělávání v Centru bezpečnostních a vojenskostrategických studií, které je součástí Univerzity obrany.

Vyšší důstojníci prokázali schopnost rozhodovat a orientovat se v současném dění na národní i mezinárodní úrovni

29.1.2015 •Čtvrtek, šest hodin ráno. Před zimním stadionem ve Strakonicích se schází skupinka vojáků. O půl hodiny později již vyráží na led. Společně s příslušníky Policie ČR absolvují pravidelný trénink v ledním hokeji.

Vojáci žijí hokejem. Nejen v roli fanoušků

29.1.2015 •Třetí den extrémního závodu Winter Survival 2015, který pro vojáky připravili učitelé z Centra tělesné výchovy a sportu Univerzity obrany, se nesl v duchu náročného kruhového pochodu po jesenických horách. Profil pětadvacetikilometrové trasy byl členitý, závodníci zdolávali rokle a kopce s poměrně značným převýšením. Nedostatek sněhu místy omezoval vojákům pohyb na skialpinistických lyžích.

Vojenské lezení a rozhodování ve stresu na armádním víceboji

28.1.2015 •Zástupci Vojenské střední a Vyšší odborné školy MO v Moravské Třebové a její studenti předali toto pondělí výtěžek letošní vánoční charitativní sbírky místní speciální základní, mateřské a praktické škole a čtyřletému, těžce nemocnému chlapci.

Vojenská škola v Moravské Třebové učí žáky „myslet i srdcem“

28.1.2015 •Dvě mrazivé noci strávené v lese, třicet kilometrů na lyžích nebo pěšky, dráha s vojenskými dovednostmi, měřené sjezdy volným i upraveným terénem, překonání brodu na řece Opavě. To byly prubířské kameny úvodní části první etapy náročné armádní soutěže Winter Survival 2015, která se v těchto dnech koná v Jeseníkách.

Vojáci jsou v druhé polovině nejtěžší etapy závodu v zimním přežití

27.1.2015 •V úterý 27. ledna zavítal k 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany nedávno zvolený primátor statutárního města Liberec Tibor Batthyány, aby se seznámil s posláním a úlohou vojenských chemiků.

Primátor Liberce navštívil chemiky

27.1.2015 •Nástupem účastníků a zapálením ohně mistrovství bylo v pondělí 26. ledna na Ovčárně pod Pradědem v Jeseníkách zahájeno Mezinárodní mistrovství Armády České republiky v zimním přírodním víceboji Winter Survival 2015.

Armádní Winter Survival 2015 byl zahájen

26.1.2015 •Zanedlouho uplyne 104 let od narození podplukovníka Josefa Otiska, účastníka zahraničního a domácího odboje a velitele paraskupiny Wolfram. V sobotu 24. ledna v Brně Líšni uctili památku patrona své jednotky příslušníci pěší roty Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Ostrava.

JSME HRDÍ NA ČESTNÝ NÁZEV PPLK. JOSEFA OTISKA

23.1.2015 •Náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Petr Pavel se ve dnech 21. a 22. ledna zúčastnil v Bruselu jednání Vojenského výboru NATO.

Generál Pavel jednal ve Vojenském výboru NATO

22.1.2015 •HC Sparta Praha zve na speciální utkání věnované hasičům, policistům, záchranářům a příslušníkům Armády ČR. Projektem „Sparta vzdává hold“ chce už pošesté poděkovat těm, kteří za nás denně nasazují životy.

Sparta vzdává hold