Armáda » Informační servis

Informační servis

Ze zpravodajství

30.7.2014 •Nedlouhý, ale velice důstojný akt se uskutečnil ve středu 30. července v budově Generálního štábu Armády České republiky. Prezidentka hnutí Na vlastních nohou Stonožka Běla Gran Jensen předala do rukou prvního zástupce náčelníka generálního štábu generálmajora Miroslava Žižky darovací poukaz pro pobyt na zámku Zbiroh rodinám padlých příslušníků AČR v operaci ISAF v Afghánistánu.

Akce GS

29.7.2014 •28. července 2014, přesně na den sto let od okamžiku, kdy tehdejší Rakousko-Uhersko vypovědělo válku Srbsku, byla před budovou Generálního štábu AČR slavnostně zahájena výstava s názvem Od atentátu k válce. Na výstavních panelech je popsáno období bezprostředně předcházející vzniku 1. světové války.

Od atentátu k válce

28.7.2014 •V lesích Ralska se tento víkend už tradičně ponořilo třináct set nadšenců do svých rolí – vojáků koaličních sil ISAF či Afghánské národní armády, tamní policie, řadových obyvatel i Talibanců. A pokusili se tvořit co nejreálnější situace, v čemž jim pomáhali i profesionální vojáci.

Protector 2014: vojáci se opět zapojili do unikátní simulace vyznavačů airsoftu

28.7.2014 •V pátek 25. července byli v historických prostorách zámku Slavkov slavnostně vyřazeni absolventi důstojnického kurzu Velitelství výcviku – Vojenské akademie. Dekret převzalo 38 příslušníků AČR různých vojenských odborností.

Slibuji, že budu důstojně reprezentovat AČR a důstojnický sbor!

28.7.2014 •Dne 1. srpna 2014 dochází ke změnám ve velení Armády ČR na postech dvou zástupců náčelníka Generálního štábu AČR a v národním zastoupení v aliančních strukturách.

Ve velení armády a v aliančních strukturách nastanou personální změny

22.7.2014 •V úterý 22. července proběhlo ve smuteční obřadní síni v Hradci Králové–Kuklenách poslední rozloučení s příslušníkem 43. výsadkového praporu rotmistrem Jaroslavem Lieskovanem, který tragicky zemřel při výkonu služebních povinností ve věku 39 let, když podlehl těžkým zraněním po sebevražedném atentátu při misi v Afghánistánu.

Z kostela sv. Ignáce byla rakev s ostatky rotmistra Beneše převezena na Městský hřbitov

18.7.2014 •Z domova i zahraničí na Generální štáb AČR stále přicházejí dopisy, v nichž občané vyjadřují podporu padlým českým vojákům i jejich nejbližším.

Kondolence k tragickému úmrtí českých vojáků stále přicházejí

16.7.2014 •Ve středu 16. července 2014 byl do České republiky přepraven z Afghánistánu desátník J. M. (1978), který utrpěl dne 13. července 2014 zranění při napadení patroly 2. strážní jednotky BAF v provincii Parwan v Afghánistánu.

15.7.2014 •Včera večer přiletěl do Prahy na oficiální pracovní návštěvu České republiky náčelník Generálního štábu Ozbrojených sil Albánie generálmajor Jeronim Bazo. Dnes ráno, v úterý 15. července, jej pozval ke společnému jednání náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Petr Pavel.

Pracovní návštěva náčelníka Generálního štábu Ozbrojených sil Albánie v České republice

15.7.2014 •Přinášíme aktuální informace ke sbírce, kterou vyhlásili vojáci ze 4. brigády rychlého nasazení na pomoc rodinám pěti padlých kamarádů.

Lidé mohutně podporují vyhlášenou sbírku