Armáda » Informační servis

Informační servis

Ze zpravodajství

24.4.2014 •Na dnešní společné zasedání vlád ČR a Slovenska ve městě Skalica dopravil českou delegaci armádní letoun CASA C-295. Vůbec poprvé tímto dvoumotorovým turbovrtulovým transportním strojem letěl také předseda vlády Bohuslav Sobotka.

Bohuslav Sobotka zažil premiéru v letounu CASA

24.4.2014 •S. E. R. E.: Čtyři písmena, která mohou zachránit život. Řeč je o speciálním kurzu, jehož nejobtížnější variantu představili experti z vyškovského Velitelství výcviku – Vojenské akademie velení armády ve středu 23. dubna.

Vyškovští představili nejnáročnější kurz pro ty, co mohou upadnout do zajetí

23.4.2014 •Novináři několik minut upírali zrak na porost před sebou. Nepodařilo se jim ale odhalit cokoliv podezřelého, sebemenší pohyb, anebo alespoň věc, která by nepatřila do této krajiny. Nakonec musel zavelet velitel: Odstřelovači vztyk. Až na tento pokyn se objevili před námi dva perfektně zamaskovaní vojáci.

Hradní stráž cvičí s novými odstřelovačkami CZ 750 SNIPER I

23.4.2014 •Dvaadvacátý duben letošního roku se pro 25. protiletadlový raketový pluk „Tobrucký“ stal dalším významným dnem v novodobé historii. Do výzbroje bylo zavedeno průzkumné čidlo ReVISOR, což završilo funkčnost modulu V-SHORAD určeného do úkolového uskupení pozemní protivzdušné obrany dle standardů NATO.

Průzkumné čidlo ReVISOR povýšilo bojové použití modulu V-SHORAD

22.4.2014 •V úterý 22. dubna přistál na pražském vojenském letišti ve Kbelích vojenský speciál s posledními čtyřiceti příslušníky 1. strážní roty BAF úkolového uskupení AČR ISAF.

Poslední vojáci z 1. strážní jednotky z Bagrámu jsou zpět v České republice

22.4.2014 •Minulý týden se v Bechyni konal kurz boje zblízka organizovaný pro příslušníky pozemních sil. Kurz byl určen k získání či obnovu licence instruktora boje zblízka I. a II. stupně a uskutečnil se pod vedením intruktorů III. stupně, kapitána Petra Tataláka ze 4. brigády rychlého nasazení Žatec a praporčíka Daniela Kotláře z 15. ženijního pluku Bechyně. Zúčastnilo se jej celkem 43 specialistů z útvarů AČR.

Kurz boje zblízka v Bechyni

22.4.2014 •V druhém dubnovém týdnu vojáci 14. pluku logistické podpory absolvovali týdenní základní kurz lezení na trenažéru Jakub. Výcvik se konal ve Vojenské střední škole a Vyšší odborné škole MO v Moravské Třebové.

Druhý dubnový týden se uskutečnil základní kurz lezení na lezeckém trenažeru JAKUB v Moravské Třebové, kterého se účastnili vojáci 14. pluku logistick

22.4.2014 •Minulý týden hostil liberecký 31. pluk radiační, chemické a biologické ochrany významného hosta. V doprovodu zástupce náčelníka Generálního štábu AČR - náčelníka štábu generálmajora Františka Malenínského zavítal k chemické jednotce náčelník Generálního štábu Armády Maďarské republiky generál Tibor Benkő.

Generál Benkő navštívil liberecké chemiky

18.4.2014 •Zdravotnický výcvik s názvem Combat Life Saver absolvovali tento týden u 25. protiletadlového raketového pluku ve Strakonicích příslušníci Speciální pořádkové jednotky Policie ČR hlavního města Prahy. Kurz, který učí ošetřovat raněné v boji, si policisté nemohli vynachválit.

Zdravotničtí instruktoři předávali ve Strakonicích své zkušenosti příslušníkům speciální policejní jednotky

18.4.2014 •„Pokud o to NATO požádá, jsme připraveni poskytnout čtyři gripeny k zesílení ochrany vzdušného prostoru Pobaltí nebo polsko-ukrajinské hranice a 300 našich vojáků, kteří jsou vyčleněni do Sil rychlé reakce NATO,“ uvedl včera ministr obrany Stropnický v reakci na výzvu NATO.

Vystoupení náčelníka Generálního štábu AČR pro ČT