Armáda » Informační servis

Informační servis

Ze zpravodajství

24.10.2016 •V rámci projektu Vysočina děkuje, jehož cílem je ocenit práci příslušníků bezpečnostních složek Integrovaného záchranného systému České republiky, byl v pátek 21. října předán Armádě ČR šek ve výši 15 tisíc korun. Peníze jsou určeny Vojenskému fondu solidarity.

Fotbalisté z Vysočiny podpořili české vojáky v rámci projektu „Vysočina děkuje“

21.10.2016 •V souvislosti s konferencí Future Forces Forum zavítala do České republiky i delegace rwandských ozbrojených sil v čele s náčelníkem Generálního štábu generálem Patrickem Nyamvumbou. Při této příležitosti se během čtvrtka 20. a pátku 21. října uskutečnily také pracovní rozhovory mezi rwandskou delegací a zástupci Armády České republiky.

Krok ke spolupráci s Rwandou

21.10.2016 •Je poměrně známým faktem, že každý zájemce o zařazení do 601. skupiny speciálních sil musí nejprve projít velmi tvrdým a náročným výběrovým řízením. Již méně se však ví, že výběrem vlastně cesta nováčka do bojového týmu teprve začíná.

Na Boleticích trénovali nováčci 601. skupiny speciálních sil

21.10.2016 •Ve Vyškově v těchto dnech probíhá výcvik budoucích vojáků aktivní zálohy a dobrovolných záloh. Přečtetě si reportáž přímo z místa.

Aktivní a dobrovolné zálohy na společném výcviku

20.10.2016 •Více než pět set třicet vojáků se sto dvaceti kusy techniky cvičí od 10. do 21. října ve Vojenském újezdu Hradiště (Doupov) zajištění palebné podpory pro jednotky 7. brigádního úkolového uskupení.

Dělostřelci rozechvěli zem v Doupovských horách

19.10.2016 •Dvě stě padesát vojáků 151. ženijního praporu s více než sty kusy techniky se v těchto dnech účastní komplexního polního výcviku v boletickém výcvikovém prostoru. Tématem je bojová podpora brigádního úkolového uskupení při operacích vysoké intenzity a tomu také odpovídají procvičované úkoly.

Ženisté prověřují své schopnosti v rámci komplexního polního výcviku

19.10.2016 •V pondělí 17. října se u příležitosti 10. výročí založení Centra ochrany proti zbraním hromadného ničení uskutečnila ve vyškovské posádce velkolepá oslava. Kromě velení české armády se jí zúčastnil i zástupce náměstka generálního tajemníka NATO pro nové bezpečnostní výzvy Jamie Shea.

Centrum ochrany proti zbraním hromadného ničení oslavilo 10 let existence

18.10.2016 •Přes šest desítek členů Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Ostrava se od minulého čtvrtka účastní na různých místech kraje společného cvičení. První taktická etapa cvičení Safeguard 2016 zaměřená na ochranu a obranu objektů kritické infrastruktury vyvrcholila v pondělí 17. října na elektrorozvodně v Kletné.

Ostravští záložníci ubránili elektrorozvodnu

17.10.2016 •Reálné otravné látky, riziko poškození zdraví, ochranné masky a obleky, žlutočerný obrázek s lebkou, výstražné červené nápisy – tak vypadal výcvik s názvem Toxic Leak určený pro chemické specialisty Vzdušných sil Armády ČR, který se od 9. do 15. října konal na slovenském chemickém polygonu v Zemianských Kostoľanech.

Chemický polygon na Slovensku ovládli během cvičení TOXIC LEAK specialisté z jednotek českých vzdušných sil

17.10.2016 •V minulých týdnech se ve výcvikovém středisku na letecké základně Zemunik Donji nedaleko Zadaru připravoval vybraný letecký personál 22. základny vrtulníkového letectva, který bude zanedlouho vyslán plnit úkoly v rámci leteckého poradního týmu (Air Advisor Team - AAT) na kábulském letišti v Afghánistánu.

Výcvik vrtulníkářů v chorvatských horách je o společné řeči