Armáda » Informační servis

Informační servis

Ze zpravodajství

20.4.2018 •Nejdrsnější překážkovou dráhu NATO v Čechách ovládli ve čtvrtek 19. dubna v Žatci výsadkáři 4. brigády rychlého nasazení.

Výsadkáři pokořili překážkovou dráhu NATO

20.4.2018 •Osmadvacet vybraných vojáků z pardubického 14. pluku logistické podpory tento týden absolvovalo základní kurz boje zblízka. Pod dohledem zkušených instruktorů se od pondělí do pátku učili zvládat nejen techniky boje zblízka, ale také filozofii tohoto bojového umění.

Vojáci se v Pardubicích učili techniky i filozofii boje z blízka.

20.4.2018 •Výborné druhé místo obsadil desátník Lukáš Mrocek ze strakonického 25. protiletadlového raketového pluku v prestižní soutěži o nejlepšího bojovníka (Best Warrior Competition), kterou v půlce dubna uspořádala Národní garda v americkém státě Nebraska.

Strakonický voják vybojoval ve Spojených státech amerických druhé místo v soutěži o nejlepšího bojovníka

19.4.2018 •Celkem 79 záložníků útvarů Vzdušných sil Armády České republiky přijelo ve středu 18. dubna na 21. základnu taktického letectva v Čáslavi. Tito vojáci se zapojili do výcviku Hradba 2018, největšího cvičení aktivní zálohy v historii armády, které se až do 30. dubna koná po celé republice. Pozdravit je přijel velitel Vzdušných sil Armády České republiky generálmajor Jaromír Šebesta.

Záložníky na letecké základně v Čáslavi přijel pozdravit velitel vzdušných sil

18.4.2018 •V úterý 17. dubna ve 13 hodin se v kostele St. Leonards v anglickém Horringeru konalo poslední rozloučení s plukovníkem v.v. Zbyškem Nečasem – Johnem Pembertonem. Válečný veterán a hrdina, který sloužil v britském Královském letectvu, zemřel ve věku 97 let.

Letci vzdali hold plukovníku Nečasovi

17.4.2018 •Více než sto vojáků ze 151. ženijního praporu a 4. brigády rychlého nasazení se zúčastnilo desetidenního výcviku v ostrém trhání a minování na ženijním cvičišti ve vojenském újezdu v Boleticích, které skončilo v pátek 13. dubna.

Ostré trhání a minování na ženijním cvičišti ve Vojenském újezdu v Boleticích

13.4.2018 •Příslušníci Hradní stráže nemají jen parádní uniformy a nevykonávají jen strážní službu v budkách před branami Pražského hradu. Nosí také maskáče, barety a kanady, střeží i na pohyblivých stanovištích a při své službě jsou vyzbrojeni pistolemi a samopaly. Třicet z nich k výkonu své služby využívá i psy. Jedním z psovodů Hradní stráže je rotný Tomáš Novák a se svým svěřencem, šestiletým belgickým ovčákem Coudym, střeží prostory Pražského hradu a zámku v Lánech.

Vojenská profese - psovod Hradní stráže

13.4.2018 •V pražském obchodním centru Atrium Flora se opět představí veřejnosti vojenští profesionálové, příslušníci Hradní stráže i příslušníci aktivní zálohy. Třetí ročník akce pod názvem Army den se uskuteční ve středu 18. dubna a nabídne návštěvníkům celodenní program.

Pražská Flora bude potřetí patřit vojákům

13.4.2018 •Přesun v chráněné koloně, činnost na kontrolně propouštěcím místě, nepřetržité střežení objektu, ale také odvrácení útoku teroristů. To vše musí zvládnout Aktivní záloha Krajského vojenského velitelství Ostrava během cvičení Hradba 2018, jehož se účastní od 9. do 15. dubna na Letišti Leoše Janáčka v Mošnově.

Cvičení Hradba 2018 navštívil Výbor pro obranu Poslanecké sněmovny

12.4.2018 •Náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Josef Bečvář jednal ve dnech 11. a 12. dubna s náčelníkem Ozbrojených sil Rakouska generálem Othmarem Commendou. Pravidelné příhraniční setkání, které se konalo v Českém Krumlově, bylo zaměřeno na další rozvoj vzájemné spolupráce obou armád.

 Generál Bečvář jednal se svým rakouským protějškem