Armáda » Informační servis

Informační servis

Ze zpravodajství

30.11.2015 •Po dvou letech se znovu pod názvem programu NEWFIP (NATO Electronic Warfare Force Integration Programme) v České republice procvičovalo vedení vzdušného boje, protivzdušné obrany a velení a řízení v podmínkách elektronického boje.

Nácvik elektronického boje ve vzdušném prostoru České republiky

30.11.2015 •V pořadí už sedmá jednotka určená pro misi Evropské unie v Mali v těchto dnech intenzivně cvičí ve Vojenském újezdu Boletice. Osmatřicet vojáků se v jižní části Šumavy připravuje i na ty nejméně očekávané situace, které je mohou v Africe potkat.

Sedmá jednotka EU TM Mali se svědomitě připravuje na svou misi

30.11.2015 •V Komorním Hrádku u Chocerad se včera odpoledne sešlo více než sto rodinných příslušníků vojáků, kteří zemřeli při výkonu služby. Akci nazvanou Cesta za světlem pro ně již podruhé zorganizoval ministr obrany Martin Stropnický s manželkou Veronikou Stropnickou.

Cesta za světlem

27.11.2015 •Celkem sedm zemí se letos zapojilo do mezinárodního cvičení s názvem Exchange Event 2015, které probíhalo ve dnech 25. až 26. listopadu. Hlavním cílem bylo procvičit národní řídící střediska pro monitorování radiační, chemické a biologické situace. Kromě zemí Visegrádské čtyřky, která je původcem tohoto cvičení, se tento rok zapojili také Italové, Bulhaři a Rumuni. Příští rok se chtějí zapojit i Němci.

Čeští chemici varovali okolní státy proti zbraním hromadného ničení

27.11.2015 •V pátek 27. listopadu ve Vyškově slavnostně ukončilo více než 250 nováčků Policie ČR nástupní kurz.

Ve Vyškově se připravovali opět i noví policisté

26.11.2015 •Dnes se v Domě armády Praha na Vítězném náměstí za účasti ministra obrany Martina Stropnického, náčelníka Generálního štábu AČR generálporučíka Josefa Bečváře a dalších významných hostů uskutečnilo slavnostní otevření Rekrutačního střediska Čechy.

rekrutační středisko

26.11.2015 •Ve dnech 23. až 26. listopadu navštívili Českou republiku zástupci zdravotnické služby jordánské armády pod vedením brigádního generála Ahmad Falah Ahmad Abu-Zeida. Hlavním účelem této návštěvy bylo upřesnění eventuálních možnosti spolupráce a to zejména při školení zdravotnického personálu.

První kroky ke spolupráci zdravotníků české a jordánské armády

26.11.2015 •Ve středu 25. listopadu se uskutečnil v posádce Vyškov slavnostní nástup k předání funkce velitele Velitelství výcviku – Vojenské akademie (VeV-VA). Slavnostního aktu byli přítomni místopředseda Senátu Parlamentu České republiky Ivo Bárek, vedení města Vyškova v čele se starostou Karlem Goldemundem a další významní hosté.

Přehlídka nastoupených jednotek

26.11.2015 •Ve středu 25. listopadu byla na Generálním štábu Armády ČR podepsána smlouva mezi Generálním štábem AČR a Vězeňskou službou České republiky. Dohodu o spolupráci podepsali náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Josef Bečvář a generální ředitel Vězeňské služby ČR brigádní generál Pavel Ondrášek.

Generální štáb AČR a Vězeňská služba ČR budou spolupracovat

25.11.2015 •Armáda se chce v příštím roce zaměřit na rozvoj schopností pozemních a vzdušných sil, přípravu jednotek do zahraničí, hotovostních sil i celkové posílení významu Aktivní zálohy. „V reakci na vývoj bezpečnostní situace bude plnit úkoly v rámci IZS a spolupracovat s Policií ČR,“ zaznělo mimo jiné z úst náčelníka Generálního štábu AČR v druhé části Velitelského shromáždění, které se včera konalo v Praze.

Co také zaznělo na Velitelském shromáždění