Armáda » Informační servis

Informační servis

Ze zpravodajství

1.9.2014 •Dnem 1. září nastoupil na pozici zástupce náčelníka Generálního štábu AČR - Inspektora AČR generálmajor Jaroslav Kocián, který se po třech letech vrátil do České republiky z místa ředitele sekce v mezinárodním vojenském štábu NATO v Bruselu.

Životopis generálmajora Jaroslava Kociána

1.9.2014 •Čeští vojáci, kteří se od 25. srpna účastní v německém Hohenfelsu mezinárodního cvičení Saber Junction, v sobotu úspěšně ukončili přípravnou a plánovací fázi cvičení. O den později se přesunuli do tamního výcvikového prostoru, kde na ně čekají nejrůznější úkoly podobné těm, jimž jednotky čelí v reálných situacích.

První fáze cvičení Saber JUNCTION 2014 úspěšně dokončena.

1.9.2014 •Pod patronátem náčelníka Generálního štábu AČR, armádního generála Petra Pavla a záštitou hejtmana Olomouckého kraje Jiřího Rozbořila patřilo již potřinácté Horní náměstí v Olomouci mezinárodní přehlídce vojenských hudeb, známé jako Oslava maršála Radeckého. V jiném moravském městě, Kroměříži, pak souběžně probíhal již 21. ročník Mezinárodního festivalu vojenských hudeb.

*** „Šťastná třináctka“ pro Oslavy maršála Radeckého v Olomouci *** zatím jen text foto dorazí

1.9.2014 •Nejen pušku, helmu a neprůstřelnou vestu fasují vojáci než se vydají na zahraniční mise. Seznam věcí, které dostane každý člen jednotky před výjezdem, čítá desítky různých položek. Od těch typicky vojenských až po součásti, které byste v armádě nejspíš nehledali.

Vojáci 3. strážní roty jsou vystrojeni do mise

1.9.2014 •V minulém týdnu se v jihočeském Jindřichově Hradci sešlo téměř dvě stě bývalých výsadkářů, kteří mnohdy vážili cestu přes půl republiky, aby se setkali s kamarády a zavzpomínali na léta aktivní služby.

Velkým úspěchem skončilo v Jindřichově Hradci setkání příslušníků klubů výsadkových veteránů

29.8.2014 • V konferenčním sále Domu armády Praha se v pátek 29. srpna konal slavnostní nástup vojáků 12. jednotky AAT a 9. zastoupení AČR na velitelství ISAF, kteří působili v afghánském Kábulu a Bagrámu.

Slavnostní tečka za nelehkou afghánskou misí

29.8.2014 •První sluneční paprsky čtvrtečního rána dopadaly na tanky projíždějící po jedné z libavských polních cest směrem k nedalekému vojenskému stanovišti.

Desítka vítězných hlídek v cíli

29.8.2014 •Ve čtvrtek 28. srpna 2014 se na 22. základně vrtulníkového letectva ve Vícenicích - Náměšť nad Oslavou setkali velitel Vzdušných sil AČR brigádní generál Libor Štefánik, zástupce velitele 22. základny plukovník Petr Čepelka a řídící cvičení plukovník Miroslav Svoboda se zástupci samosprávy a hejtmanství krajů Vysočina, Jihomoravského a Olomouckého a regionálního tisku, aby informovali o plánovaném cvičení Ample Strike 2014 (AMSE 14).

Příští týden začíná cvičení AMPLE STRIKE 2014

29.8.2014 •V pátek 29. srpna 2014 v časných ranních hodinách odstartoval z vojenského letiště v Praze - Kbelích letoun CASA a se sedmi příslušníky DCM (nasaditelného spojovacího modulu, Deployable Communication Module) z Centra operačně taktických systémů velení a řízení z Lipníka nad Bečvou na palubě zamířil do turecké Adany.

Čeští vojáci odletěli do Turecka. Budou zde zajišťovat spojení pro alianční operaci ACTIVE FENCE

28.8.2014 •Ve čtvrtek 28. srpna nastoupilo spolu s vojáky jindřichohradeckého útvaru také více než dvě stě jejich předchůdců - příslušníků klubů výsadkových veteránů nejen z České ale i Slovenské republiky.

Slavnostním nástupem bylo v Jindřichově Hradci oficiálně zahájeno setkání výsadkových veteránů