Armáda » Informační servis » Zpravodajství » Bambiriáda 2012 v krajích

Bambiriáda 2012 v krajích

23.5.2012

BAMBIRIÁDA V CHEBU

Bambiriáda v Chebu se bude konat v areálu Krajinka pod Chebským hradem. K vidění budou vozidla Tatra T810, LRD 110 a LRD Kajman. Dále bude představena nová útočná puška Armády České republiky CZ 805 Bren a další ruční zbraně. Na stánku armády bude možno si zasoutěžit a virtuálně si zastřílet na střeleckém trenažéru. Pro soutěžící jsou jako ceny připraveny drobné upomínkové předměty.

BAMBIRIÁDA V CHOMUTOVĚ

Ve dnech 25. - 26.5.2012 se uskuteční na Kamencovém jezeře v Chomutově Bambiriáda 2012. Děti mohou vyzkoušet svou zručnost na lanovém centru u vojenských záchranářů nebo si mohou vyzkoušet svou mušku na laserové střelnici. Akce se koná v pátek i v sobotu od 10 - 18 hodin.

BAMBIRIÁDA V PLZNI

Ve dnech 24.-26. května 2012 proběhne v Plzni v multifunkčním areálu Škodaland v Českém údolí Bambiriáda pro děti. Armáda České republiky se bude prezentovat prezentačním stánkem, děti si kromě soutěží budou moci vyzkoušet střelecké trenažéry z pistole a samopalu vz. 58 a prohlédnout zbraně a techniku.
Na akci se podílí Krajské vojenské velitelství ve spolupráci se 142. praporem oprav Klatovy.

BAMBIRIÁDA V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH

Bambiriádu slavnostně zahájí v pátek 25. května 2012 zástupci Rady dětí a mládeže Jihočeského kraje spolu s pozvanými hosty z MŠMT, ČRDM, Jihočeského kraje, Statutárního města Č. Budějovice, se zástupci AČR a dalšími. Záštitu nad akcí přijali hejtman Jihočeského kraje Mgr. Jiří Zimola a primátor Statutárního města České Budějovice Mgr. Juraj Thoma. Bambiriáda se v Českých Budějovicích uskuteční v areálu Sportovní haly. Návštěvníkům zde vojáci předvedou ukázky ručních zbraní a techniky. Děti kromě standardních soutěží si budou moci vyzkoušet překážkovou dráhu.

BAMBIRIÁDA V LIBERCI

Na náměstí Dr. Edvarda Beneše v Liberci se bude konat ve dnech 25.– 26.5.2012 v době od 9,00 do 20,00 hod. již 14. ročník tradiční Bambiriády. Slavnostní zahájení je 25. 5. 2012 v 10:00.
Pro děti a jejich doprovod je připraven bohatý program. Armádu ČR bude v Liberci reprezentovat 31. brigáda radiační, chemické a biologické ochrany ve spolupráci s Krajským vojenským velitelstvím Liberec. Chemici si pro děti připravili vozidla v chemické úpravě jako je dekontaminační vozidlo ACHR, Landrover, obrněný transportér (BRDM) a odmořovací rám. Ve stánku vojenského velitelství jsou pro děti připraveny zajímavé soutěžní úkoly, za jejichž splnění získají odměny s vojenskou tématikou.

BAMBIRIÁDA V NÁCHODĚ

Bambiriáda 2012 se koná v Náchodě ve dnech 24.5 – 25.5. 2012. Regionální záštitu nad „Náchodskou“ Bambiriádou převzali hejtman Královehradeckého kraje Bc. Lubomír Franc, poslankyně Parlamentu ČR Mgr. Zdeňka Horníková a starosta města Náchod Jan Birke.
Slavnostní zahájení se uskuteční 24.5. 2012 v 10.00 hodin, otevření Bambiriády však proběhne již v 8.55 hodin, ukončení v 18:00 hodin. Následující den 25.5. 2012 pak bude otevření v 9.00 hodin a ukončení v 18.30 hodin. Místem konání je areál Bartoňovy vily (ulice Zámecká 243), kde sídlí Středisko volného času „Déčko“, které zde tuto akci zastřešuje.
AČR zde bude prezentovat Krajské vojenské velitelství Hradec Králové, Vojenské zařízení 4935 Jaroměř s výstavou historických a současných pěchotních zbraní a Distribuční centrum Pardubice se statickou ukázkou vojenské techniky –vozidlem Land Rover a Toyota.

BAMBIRIÁDA V CHRUDIMI

Ve dnech 24.-25. května 2012 se v areálu parku Střelnice v Chrudimi uskuteční XIV. ročník Bambiriády. Součástí bohatého programu bude i prezentace Armády České republiky zastoupené příslušníky Krajského vojenského velitelství v Pardubicích a 43. výsadkového mechanizovaného praporu v Chrudimi. Můžete shlédnout ukázky vojenské techniky a zbraní a zároveň si střelbu vyzkoušet na trenažéru. Všechny Vás srdečně zveme.

BAMBIRIÁDA V JIHLAVĚ-RANČÍŘOVĚ

Ve dnech 25. 5. – 26. 5. 2012 se ve vojenském prostoru v Rančířově u Jihlavy uskuteční již čtrnáctý ročník Bambiriády. V pátek bude program od 9 do 17 hodin, v sobotu potom od 10 do 17 hodin.
Návštěvníci si užijí opravdu bohatý program. Budou se moci projet na koních, vyzkoušet své umění v lanových aktivitách, prohlédnout si vojenskou techniku, ruční zbraně, ukázku bojových umění a výcvik psů. Dále zde bude i prezentační stánek Krajského vojenského velitelství Jihlava, u něhož si budou moci návštěvníci pohovořit s profesionálními vojáky o možnostech jejich uplatnění v Armádě České republiky.
Do Rančířova bude zajištěna kyvadlová doprava vojenskými autobusy z Masarykova náměstí v Jihlavě od restaurace Bohemia v půlhodinových intervalech. V pátek od 13 hodin a v sobotu od 9.30 hodin.

BAMBIRIÁDA V OSTRAVĚ

Bambiriáda v Ostravě se uskuteční v areálu lesní školy v Bělském lese ve dnech 24 až 26.5.2012 vždy v čase od 9 do 18.00 hodin.
Vojáci AČR zde připravili pro děti kromě soutěží střelecký trenažer a ukázky vojenské techniky, zbraní a materiálu 72. mechanizovaného praporu v Přáslavicích a 53. brigády průzkumu a elektronického boje z Opavy.

BAMBIRIÁDA V ČESKÉM TĚŠÍNĚ

Bambiriáda v Českém Těšíně se uskuteční na Náměstí ČSA ve dnech 25 - 26.května 2012 od 09.00 hod do 18.00 hod. Vojáci 71. mechanizovaného praporu zde předvedou ukázky zbraní a techniky jednotky. Děti si budou moci vyzkoušet i střelecký trenažér.

BAMBIRIÁDA V ZÁBŘEHU

S Bambiriádou, která se koná v Zábřehu spolupracuje Krajské velitelství Olomouc. "Bez jejich pomoci si už jen velmi těžko dovedeme představit, jak bychom vybudovali celé zázemí „Bambiriádní vesničky“, vysvětluje Jana Valová, ředitelka DDM Krasohled. "Těšit se můžete na ukázku vojenské techniky příslušníky vojenského útvaru Libavá a ZOM Štěpánov. Předvádět zde bude Land Rover Defender, Tatra T-810, z pěchotních zbraní samopal SA-58, kulomet LK-52/57, RPG-7 a další. Zájemci o střelbu si budou moci vyzkoušet umění na na laserové střelnici," doplnila Jana Valová. Armáda bude přímo ve Wolkerových sadech po oba prezentační bambiriádní dny – 25. a 26. května. Nad Bambiriádou převzali záštitu ministr obrany Alexandr Vondra a armádní generál Vlastimil Picek.

BAMBIRIÁDA VE ZLÍNĚ

Na teritoriu Zlínského kraje bude Bambiriáda probíhat ve Zlíně po dobu dvou dnů 25.5.- 26.5.2012 na Náměstí Míru. Krajské vojenské velitelství v součinnosti s 74. lehkým motorizovaným praporem z Bučovic bude prezentovat AČR formou ukázek zbraní a vojenské techniky. Větší děti si budou moci zasoutěžit na střeleckém trenažéru Test-1,menší děti ve vybarvování obrázků s vojenskou tematikou, budou si moci vyzkoušet malování tváří maskovacími barvami.

BAMBIRIÁDA v IVANČICÍCH

Ve dnech 25.- 26. května 2012 se účastní příslušníci Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově Bambiriády v Ivančicích. Součástí Bambiriády v Ivančicích, nad jejíž letošním ročníkem převzali záštitu náměstek hejtmana Jihomoravského kraje, senátor Stanislav Juránek a starosta města Ivančic, poslanec PČR Vojtěch Adam, budou ukázky vojenské techniky a ručních zbraní, jako jsou univerzální kulomet vz. 59 samopal vz. 58, pancéřovka RPG -7. K dispozici bude střelecký trenažér TEST 1 a pro zájemce prostředky individuální ochrany jednotlivce, jako je ochranná maska – 90, JP – 75A nebo JP – 90. které si budou moci vyzkoušet.
V rámci prezentace Velitelství výcviku – Vojenské akademie Vyškov vojáci vybudují lanové centrum, na kterém si budou moci sami účastníci, pod vedením zkušených instruktorů skupiny zabezpečení tělesné přípravy, vyzkoušet překonávání lanových překážek.

Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.