Olomoučtí záložníci udělali nemocným dětem Vánoce

Rozveselit děti, které kvůli nemoci nemohou být během vánočních svátků doma s rodinou, přišli ve čtvrtek 21. prosince na dětskou kliniku Fakultní nemocnice Olomouc příslušníci Pěší roty aktivních záloh plk. gšt. Vladimíra Taláška. Předali jim dárky, které nakoupili za peníze vybrané prostřednictvím dobrovolné sbírky v rámci jednotky, kterou iniciovala její příslušnice Anna Truksová.

Olomoučtí záložníci udělali nemocným dětem Vánoce

,,Hlavním impulsem pro vytvoření této sbírky bylo to, že jsem studentka Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci a v rámci výuky mám možnost se setkávat s nemocnými dětmi a chtěla jsem jim zpříjemnit vánoční čas, který bohužel kvůli nemoci musí trávit v nemocnici,“ říká Truksová a dodává: „A jelikož jsem příslušníkem aktivních záloh v Olomouci, což je velký kolektiv lidí, tak jsem jim tento můj nápad přednesla a byl na něj velmi pozitivní ohlas, proto jsem sbírku uspořádala.“

Do sbírky se zapojila více jak polovina jednotky, která působí při Krajském vojenském velitelství Olomouc, což je přibližně přes padesát lidí. A vybralo se 20 tisíc Kč. Dětem pak vojáci zakoupili hračky a potřebné věci, které předtím konzultovali se zdravotnickým personálem dětské kliniky. Šlo například o nový hrací koberec, panenky, autíčka, výtvarnické potřeby a samozřejmě i hračky s vojenskou tématikou, jako je například TATRA. A záložníci nezapomněli ani na ty nejmenší, pro které zakoupili různá chrastítka, plyšáky, kojící polštáře a další potřebné věci.

Akce se letos konala poprvé, ale rozhodně ne naposledy. „V budoucnu bych chtěla určitě znovu sbírku uspořádat, ale pravděpodobně to bude pro jiný sektor - například dětský domov, kojenecký ústav a podobně samozřejmě bude také záležet na zájmu ostatních v rotě,“ plánuje Truksová.