Dělostřelci o Vánocích pomáhali plnit sny dětem z dětských domovů

Jinecký útvar se rozhodl, že pomůže dětským domovům s Ježíškem. Čtyřicet obálek s přáními, které vojáci dostali od dětí, bylo pryč během dvou dnů.

Pro tuto akci byly vybrány dva dětské domovy. Dětský domov Pepa v obci Lazec na Příbramsku a dětský domov Solenice, který se nachází pod přehradou Orlík. Pro 13. dělostřelecký pluk je to nedaleko, a proto se velení pluku rozhodlo, že udělá dobrý skutek a pomůže domovům s nadílkou pod stromeček.

Děti napsaly dopisy Ježíškovi a ty byly v polovině listopadu doručeny na pluk. Vojáci speciálně pro tuto příležitost nazdobili vánoční stromeček dříve, obálky pod něj umístili a čekali, kdo si je rozdělí. Do nákupu dárků pro děti ze zmíněných dětských domovů se zapojili nejen jednotlivci, ale i jednotky.

Vojáci zabalené dárky postupně nosili zpět pod stromeček a když byly všechny, poslední týden před Vánocemi je vložili do pytle a jeli nadělovat. Děti si dárky rozbalily až 24. prosince a podle slov paní ředitelky z dětského domova Pepa pro ně byl Štědrý večer opravdu slavnostní, plný překvapení a úsměvů.

Jsme rádi, když můžeme vykouzlit úsměv na tváři.